Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

1.1 – SATICI

Ünvanı: Eminkaya Mobilya Dekorasyon Turizm İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti.(NAVELLİ HOME)
Adresi: Ferhatpaşa Mah. Ferhatpaşa Cad. 35 Sok. No: 75 Ataşehir / İstanbul
Telefon: +90 216 661 71 23
E-posta: info@navelli.com.tr

ALICI / MÜŞTERİ:

Adı Soyadı:
Adresi:
Alıcı olarak https://www.navellihome.com alışveriş sitesine üye olan kişinin Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2- SÖZLESMENİN KONUSU:

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcının, Satıcıya ait ”navellihome.com.tr” web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, belirtilen niteliklere sahip ve yine sitede belirtilen fiyatlandırmaya göre satışı yapılan mal/ürün ‘ün satış ve teslim şartlarının ve 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı; satışa konu malların;
temel nitelikleri,
satış fiyatı,
ödeme şekli,
teslimat koşulları vs.
satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler
ve cayma hakkı
konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

"navellihome.com.tr" sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME TARİHİ:

İşbu sözleşme alıcı tarafından elektronik ortamda onaylandığı tarihte geçerlik kazanır.

MADDE 4- MAL TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

Mal, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adrese ve/veya kişiye teslim edilecektir.

  • - Teslimat; stokların müsait olması ve mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede alıcı adresine/belirttiği teslim adresine ,satıcının belirlediği kargo şirketi ile gönderilmek sureti ile yapılır.
  • - Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
  • - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar teslimatın ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etme hakkını kullanması halinde ALICI’nın ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

MADDE 5- TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

Teslimat masrafları/nakliye giderleri Alıcıya aittir.

Alıcı/tüketici, sözleşme konusu mal/ürünü teslim almadan önce;
teslim anında ürünün ayıplı, hasarlı teslim edilip edildiğini kontrol edip teslim almak veya bu durumu teslim tutanağı ile tespit etmek zorundadır.

Teslim alınan Mal/ürünün hasarsız ve sağlam olduğunun kabul edildiği anlamına gelir. 

Teslimden sonra mal/ürünün özenle korunması borcu, alıcıya aittir.

Mal/ürünün tesliminden sonra Alıcıya ait kredi kartının Alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/ürün bedelini Satıcıya ödememesi halinde, Alıcı mal/ürünün bedelini tazmin etmekle yükümlüdür.

Satıcı, sözleşme konusu mal/ürün/ürünlerin ;

  • - Mal/ürünlerin siparişinden itibaren( Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır) ürünün üretimine başlanacak olup termin süresi ortalama 30 işgünüdür. Üretim tamamlandıktan sonra en kısa sürede satıcının belirlediği kargo firması ile teslimat sağlanır.
  • – Sözleşme konusu mal/ürün, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.
  • – Satıcı olağanüstü durumlar dışında haklı bir nedenle Sözleşme konusu Ürün/hizmetin tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde tüketiciyi bilgilendirerek onayını almak sureti ile eşit kalite ve fiyatta başka bir mal/hizmeti tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır.
  • – Satıcı, alıcının sipariş ettiği mal/ürünün tesliminin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler bu bildirim ile birlikte 10 gün içinde iade edilir.
  • – Teslim edilen ürünün hasarlı/ayıplı olması halinde iade giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.
  • – 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler siteden alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

MADDE 8- SÖZLEŞMEYE KONU MAL/ürün ÖZELLİKLERİ:

Mal Cinsi ve türü, Miktarı, Markası, Rengi ve Tüm Vergiler Dahil Satış Bedeli “navellihome.com.tr” adlı web sitesindeki mal tanıtım sayfasında ve ön bilgilendirme formunda yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

Alıcı mal/ürünler hakkındaki ürünün esaslı niteliklerine ve özelliklerine dair tüm bilgilere sahip olduğunu, satın almaya ilişkin onayı verdiğini, ön bilgilendirme formunu okuyup içeriğini anladığını kabul ve beyan eder.

MADDE 9- MAL/ürünün FİYATI:

Mal/ürünün peşin fiyatı internet sayfasında gösterilmiş olup sipariş sonu ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

Faturanın düzenlendiği isim/unvan ile sözleşmeyi onaylayanın isim/unvanı aynı olmak zorundadır.

Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Satıcı sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı, satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

MADDE 10 - ÖDEME PLANI:

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının pos’u üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişlerin üretimine başlanmadan önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden üretim ve sevkiyat yapılmaz.

Kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin ya da (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. İnternet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir.

MADDE 11 - CAYMA HAKKI:
Alıcı sözleşme konusu mal/ürünün ;

  • – Mal/ürünün ,iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve ” navellihome.com” web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, Tüm ürünlerimiz kişiye özel üretildiği için (üretim kaynaklı problemler/ayıplı durumlar dışında) iade kabul edilmemektedir. Bu tür ürünlerde cayma hakkı bulunmamaktadır. 

MADDE 12- TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:

Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 13- YETKİLİ MAHKEME:

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, bu sözleşme ve satışlardan doğan ihtilaflarda İSTANBUL ANADOLU MAHKEMELERİ görevli olup, yasal olarak belirlenen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri görevlidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri görevlidir.

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır